همکاری در برگزاری مسابقات سراسری قرآن کریم

همکاری در برگزاری مسابقات سراسری قرآن کریم

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ،این مسابقات در رشته های حفظ، قرائت، ترتیل، معارف قرآن و عترت در مجموعه ثارالله ارومیه واقع در خیابان پرورش برگزار می شود.
در حاشیه این مراسم که بیش از ۹۰۰ شرکت کننده در آن حضور دارند، همخوانی و همسرایی قرآن کریم، اذان، دعاخوانی، انشاد انفرادی، آثار کوتاه راسانه ای و مقطع خوانی گروهی قرآن نیز از دیگز برنامه ای این مسابقات است
 در این مسابقات  ۲۴ هزار نفر در این مسابقات به صورت مستقیم مخاطب این مسابقات قرار خواهند گرفت و۴۹۷ نفر از ۳۱ استان در بخش برادران و در بخش خواهران ۴۰۰ نفر از ۳۱ استان در رشته های قرائت ترتیل حفظ ده ، بیست و سی جز مدیحه سرایی اذان و رشته معارف این مسابقات به رقابت می پردازنند
۴۶ نفر از نخبگان قرآنی استان آذربایجان غربی نیز در این مسابقات حضور دارند و ۱۰۰ نفر از داوران ملی و بین المللی ، داوری  این مسابقات را برعهده دارند.
 حفظ موضوعی و حفظ حکمت های نهج البلاغه دو رشته ای است که امسال به مسابقات افزوده شده است.
همچنین کتاب ارومیه برای معرفی مفاخر قرآنی ارومیه امسال در مسابقات ارائه خواهد شد.
چهلمین دوره مسابقات سراسریقرآن کریم به میزبانی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان آذربایجان غربی تا ۲۶ شهریور در ۲ بخش خواهران و برادران برگزار می شود.
یکی از نمایندگان مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری در مراسم افتتاح چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در ارومیه با اشاره به این که پیامبر اسلام ص در زندگی خود همواره با قرآن کریم مانوس بودند گفت: حاملان قرآن کریم در روز قیامت همراه با پیامبر اکرم محشور خواهند شد.
آیت ا… قریشی افزود: پیامبر اکرم دو چیز گرانبها را در میان ما به امانت گذاشته است و آن دو چیز قرآن و اهل بیت ع است.
وی ادامه داد: توجه به مفاهیم قرآن کریم می تواند در حل مسائل و مشکلات جامعه موثر باشد
 حجت الاسلام والمسلمین محمدی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در مراسم افتتاح چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم با اشاره به این که وجود وقف های قرآنی می تواند در توسعه فعالیت های مختلف در این حوزه موثر باشد گفت: برگزاری مسابقات سراسری قرآن کریم ظرفیتی برای جلب وقف هایی با نیت قرآنی است.
حجت الاسلام والمسلمین محمدی افزود: برگزاری مسابقات قرآنی در این استان  نیز فرصتی برای نشان دادن ظرفیت های قرآنی و افزایش فعالیت ها و موقوفات قرآنی این استان با حضور نخبگان قرآنی از سراسر کشور است.
وی ابراز امیدواری کرد که این دوره از مسابقات نیز همانند سال های گذشته در سطح عالی برگزار شود.
گروه رسانه‌ای اروند افتخار دارد در تهیه‌ و تولید برنامه‌های تلویزیونی و پخش زنده‌ی مسابقات بصورت روزانه مشارکت دارد.

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *